Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: mcdonalds a burger king  (Přečteno 105401 krát)
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« : Listopad 29, 2007, 11:48:50 pm »

máte někdo zkušenosti s touto prací ?je to taková nedostatková práce  Mrknutí Mrknutí
snad mě tam bude stačit angličtina
dík
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Prosinec 03, 2007, 11:22:54 am »

Pokud nemas na mysli McDonalda nebo Burger Kinga v americkych kasarnach, spis bych si pripravil nemcinu. Nemci si anglicky urcite objednavat nebudou, a ze by se do ni chtelo Turkovi, co bude vedoucim Tve pobocky, take silne pochybuji. Predstav si nekoho, kdo by chtel delat u McD v CR a mluvit francouzsky...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #2 : Prosinec 03, 2007, 06:26:18 pm »

no já vím holt nějaké základní fráze se budu muset maučit(už se na tom pracuje) -v amerických kasárnách-hmm zajímavý  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #3 : Prosinec 19, 2007, 10:24:52 pm »

Pokud nemas na mysli McDonalda nebo Burger Kinga v americkych kasarnach, spis bych si pripravil nemcinu. Nemci si anglicky urcite objednavat nebudou, a ze by se do ni chtelo Turkovi, co bude vedoucim Tve pobocky, take silne pochybuji. Predstav si nekoho, kdo by chtel delat u McD v CR a mluvit francouzsky...
a muže to dělat při intenzivním kurzu němčiny))20hod týdně němčina)
přivýdělek na studium
Zaznamenáno
Paula



Karma: 0
Příspěvků: 8



WWW
« Odpověď #4 : Prosinec 20, 2007, 09:15:34 am »

Samozřejmě,že je možné studovat němčinu a u toho pracovat.Záleží na tom,jakou práci děláš.Z vlastní zkušenosti-kurz jsem měla od 9 do 12.30. Práci v Pizza Hut  17-24hod.,v pátek a sobotu od 17 do 1 rána.Po kurzu se věnuješ učení-pokud to tedy má mít nějaký smysl,pak hoďku oddech a do práce.Obsluhovala jsem u pultu,vytahovala pizzu z pece,u toho utírala stoly a doplňovala vitríny-v době čilého cestovního ruchu tedy záběr po celou prac.dobu.Na nějakou zábavu nebo kulturu můžeš zapomenout.Jeden pracovní den v týdnu volno-to je člověk rád,že vypne.Záleží na tom,s jakým úmyslem tam jdeš tu němčinu studovat,jaké máš další plány atd.Bez vzdělání a dobré znalosti němčiny si tam opravdu vybírat nemůžeš,je nutné brát,co je.Každý začátek je ale těžký,a každá zkušenost dobrá-takže vydrž Úsměv
Pěkný den,zdraví Pavla
Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #5 : Prosinec 20, 2007, 10:57:47 am »

jo hlavně dostat šanci no  Úsměv
Zaznamenáno
Marcello



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #6 : Leden 22, 2008, 05:28:03 pm »

zdravím vás, také shodou okolností hledám informace o práci v McDonalds a pod. - jako student přes prázdniny - kolik si člověk může ve fast foodu vydělat? je pracovní doba nějak omezená? díky za info :-)
Zaznamenáno
Petr Šmahaj



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #7 : Srpen 18, 2010, 07:17:00 pm »

V MacDonaldech jsem měl možnost pracovat v ČR. Opravdu málokdy příjde zákazník jiné národnosti.. průměrně 1/100 na hlavu. A když příjde většinou se s ním baví manager (snaží bavit) anglicky. Nevím jak v Německu. Nemluvě o tom, že i dítě si dokáže ukázat zda-li má na to chuť nebo ono a takovou hračku a makovou ... Druhá věc je pokud pracuješ v kuchyni ..tam jazyka není třeba. Zmáčknout tlačíko na určitý druh masa a koukat jak běží čas a přitom krájet okurky je zvládnutelné bez větší komunikace.


Speciál pro Kleena. Bude stačit pokud do MacDonalda v Německu pošlu životopis s průvodním dopisem ? Jaká je šance, že mě vemou bez konexe? Praxi mám 4 roky byl mi navrhnut status managera (bohužel za stejné peníze s větší zodpovědností). Ale v Německu by to mohlo být na jiné úrovni snad ?


 
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #8 : Srpen 19, 2010, 09:26:30 pm »

v mc donalde som zacinal v casoch ked slovensko nebolo v eu siel som cez slovensky urad prace vybavili mi prac.povolenie na 18mes..praca je oki,ale takych primitnich ludi ako tam stretnes nestretnes uz nikdy,hlavne medzi cudzincami,od 1.5.2011 je v rakusku a nemecku prac.trh otvoreny uz by som tam teraz na tvojom mieste nesiel.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Srpen 19, 2010, 10:38:07 pm »

Bude stačit pokud do MacDonalda v Německu pošlu životopis s průvodním dopisem ? Jaká je šance, že mě vemou bez konexe? Praxi mám 4 roky byl mi navrhnut status managera (bohužel za stejné peníze s větší zodpovědností). Ale v Německu by to mohlo být na jiné úrovni snad ?
Obecne je zivotopis s pruvodnim dopisem dobra cesta (do pruv. dopisu bch napsal i to s tou pozici managera a tak), ale do mcDonalda bych nejspis proste sel osobne...pokud mas tu moznost. Pripadne pisemna forma plus rovnou rict, ze by ses rad predstavil osobne, ze kdy a jak a pak tam dojet. Predpokladam, ze uchazecu maji hodne a nebudou investovat cas do velkych vyberovych rizeni s uchazeci, ktere nevidi ... osobni kontakt tam asi bude rozhodujici.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kiwwik



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #10 : Srpen 22, 2010, 10:44:29 am »

v mc donalde som zacinal v casoch ked slovensko nebolo v eu siel som cez slovensky urad prace vybavili mi prac.povolenie na 18mes..praca je oki,ale takych primitnich ludi ako tam stretnes nestretnes uz nikdy,hlavne medzi cudzincami,od 1.5.2011 je v rakusku a nemecku prac.trh otvoreny uz by som tam teraz na tvojom mieste nesiel.

Taky pracuji ve Švýcarsku už 2 měsíce v McDonald's a nemůžu doporučit... Jděte do toho, pokud jsou ochotni vám obstarat pracovní povolení, ale pak si hledejte něco jiného. Většina zaměstnanců jsou primitivové, a německy se s některými ani nedomluvíte...
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #11 : Srpen 23, 2010, 05:35:38 pm »

rok a kouse mi tam stacil. Plat je ruzny podle toho jestli to patri mcdpnalds nebo jestli to "frajcizing" - ten plati vic, ale je tam tvrdsi prace. Plat je tam podle tarifu, to je min nez uklizecka, 7,20 na hodinu. Protoze je to pohostinstvi, smi se tam pracovat dele nez 10 hodin denne, coz u nasi pobocky vyuzivali. prestavky v praci se odecitaji automaticky, casto i bez toho ,aniz bychom si vycerpali,protoze poodpacovani 9 hodin a jedne minuty se 15 minut odecte, a manazer ti nic nerekne, musi si to kazdy hlidat sam. Po 20 hodine jsou priplatky za noc. Ty se nedani a s priplatkama za svatky (pozor nesmi byt v nedeli) pak i vyplatni paska vypada dobre. 200 odpracovanej hodin mesicne neni vyjimnka. Smlouvu davaji jen na dobu urcitou 1 rok, pak ji prodluzuji znova o rok,jak je to potom nevim, protoze bud si ti lidi do te doby nasli neco lepsiho , nebo uz tam byli 10 let a dyl. Zajimava je crew schule, to je prispevek 100 euro na semester na nejaky kurz, ktery porada volkshochschule-tu jedinou uznavaji. Tech 100 se sice zdani a zbyde asi 35 alelepsi nez nic. Ovsem chcete dobreho sefa, aby ti v praci na tu skolu dali volno. Byla jsem na vypomoc na hlavaku a celech 8 hodin jsemjen prodavala. Pakarna. To v mym bejvalym mekaci , jsem delala i narozeniny deti a pak i mccafe. To me i byavilo, v podstate zadnej sef, vsechno jsem si musela udelat sama, pri malym provozu super, da se to stihnou a prima prace i dobri zakaznici, prislo mi ze tam chodi jina sorta lidi. O vikendu peklo, protoze neni ciste nadobi , zakusky se musi nechat roztavit a do toho podavat. Po 21 hodine taky peklo, nei sice moc hostu, ale se dvema rukama se muselo stihnou obluhovat normalni mekac (tam jsem mela kasu), poklidit si cafe (tam byla moje kasa) a vydej produktu na drivu, casto se stalo, ze u trech kas byli hosti a manazer k sehnani nikde. Nastesti se vzdy nktery kolega z pausy v tomto pripade  vratil driv. u nas se behem roku a 2 mesicu vytridali 5 sefu. Jedna se vracela do AUGSBURGU , dalsi pak sla do ostravy po 3 mesicich, dalsi sef k nam nechtel a tak zastupce delal 2 mesice sefa, a novej sef co u nas byl za trest, se po 3 mesicich zase osvedcil, ze ho pak na hodinu vyrazili a sef  z jinych mekace mel jit jinam, ze jeho mekac byl prodanej nakonec skoncil u nas. Hlidat si jak se spocitala dovolena a nemoc prescasy na vyplatni pasce se musi, protoze delaji chyby. Ne ten pan ucetni, ktery jsem pak i osobne na Rayday (lidi z kancelare jdou do provozu) poznala, ale protoze mu to spatne nahlasi.
 
K te nemcine, kolegyne Z BUlharska nic moc nemcina, tak bud v kuchyni nebo uklizet - to vlastne to nejlepsi-clovek ma klid.  Nikdy nedela kindergeburtstag, ale nemuseli mit zodpoveednost za 12 deti, ktery si delaj co chtej, hlavne ti turecky, kdyz ani nemcky neumeji. Dokonce byl u nas jako hausmeister zamestnanej jeden co neumel vubec nemeck, ani nemusel: naskladnit zbozi, uklidit, 

Pro zacatek je to dobra prace, clovek si pak vazi jine prace daleko vic. Ted jsem jako prodavacka, driv jsem nad tim ohrnovala nos - na to jsem nemusela prece tolik let studovat, ale jsou tam lidske podminky, dvojnasobny plat, o nedleli volno, normalni zakaznici. Kdyz jdu na dovolenou , tak se mi nemupi prace na stole, jako driv v Vechach.
Jestli tu chces zustat , tak se nauc nemcky - aspon prumerne - pak se da najit i jina prace, po roce  prace, je pak neomezene pracovni povoleni.
Zaznamenáno
vladkaaa



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #12 : Září 27, 2011, 09:47:37 pm »

....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Září 28, 2011, 12:22:02 am »

....
Kdo by to byl rekl...?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« Odpověď #14 : Září 28, 2011, 03:09:58 am »

Ked pocujem, ako "super" ovladaju nemcinu cudzinci, co pracuju v tychto dvoch firmach, tak si myslim, ze pokial nejaky zaklad mas, tak sa uchytis. Staci v podstate poznat nazvy jedal, vediet sa opytat, ci chce jest tu alebo zobrat so sebou, vediet vypytat peniaze, vediet povedat, ze pokial tovar nie je hotovy, donesu ti neskor. Viac nie.
Uz sa mi viackrat stalo, ze som len priblizne popisala, co by som chcela a oni boli bezradni, niekedy mi to celkom liezlo na nervy, na Slovensku, kde v Macu pracuju vacsinou Slovaci, to nie je problem. Takze tak.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |