Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Poradí mi někdo? Hledání práce v Německu na dálku  (Přečteno 60287 krát)
middo



Karma: -1
Příspěvků: 12


« : Prosinec 12, 2013, 03:41:17 pm »

Dobrý den/ahoj všem,
obracím na vás všechny s prosbou o rady. Chci na začátku roku 2014 vycestovat za hranice a přemýšlím právě o Německu. Nějaké informace už mám, ale realita pak může být zcela jiná. Proto se také obracím na vás.
Základem bude si najít práci a ubytování. Tady mě napadá první otázka. Je reálné si najít práci na dálku nebo to nemám ani zkoušet? Chtěl bych oslovit firmy, ale nevím, zda je dobré se zaměřit na celou zemi nebo jen nějaké oblasti, města. Co byste mi případně doporučili za města, možná i firmy?
Asi vyvstává otázka, na jaké úrovni mám německý jazyk. Vzhledem k tomu, že jsem nemluvil německy 6 let, tak to nyní není žádná sláva. Musel bych se rozmluvit. Je to vůbec reálné, aby si takový člověk dokázal najít práci?
Hledám jakoukoliv práci, kterou bych si vydělal na život v této zemi, nic víc, nic míň. Očekávám, že se budu živit rukama a ze zkušenosti vím, že se dokáži naučit každou práci. Když se chce, všechno jde :-).
Potom mě zajímá samotné bydlení. Je obtížné nalézt bydlení nebo nabídek je všude dost? Jedná se mi zejména o normální ceny nikoli přemrštěné. Ale nemám žádné zkušenosti, takže ani nevím, co je normální cena, co už není.

A poslední věc co mám na srdci. Miluji lední hokej a zajímá mě, zda mají cizinci šanci třeba začít trénovat malé prcky v Německu nebo pro cizince je to pasé.

To je asi momentálně vše. Předem děkuji za případné rady, doporučení, připomínky atd.
« Poslední změna: Prosinec 12, 2013, 04:27:09 pm od David » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Prosinec 12, 2013, 07:33:49 pm »

Muj nazor se s mnohymi lisi  Smích hlavne lidmy zvanymi ,,Haryovci"  Mrknutí

Pres internet bys musel mit kliku s praci a s bydlenim totéž. ..
Mluvim o slusne praci za slusne penize a o slusnem bydleni.
Nemluvim o agenturach kde po vyplate budes premyslet a ptat se kam jit pro socialnu davky a oubytovnach kde sice platis treba ,,jen" 300 € ale sdilis pokoj z dalsima 2-3 lidma a na sprchu cekas frontu na chodbe.
V mensich mesteckach (nedaleko velkych) sezenes garsonku za 300-400 jako prd.
Mluvim o Bavorsku.
V Zitave si za tytez penize pronajmes 1+3
Ja se pohybuju po stavbach a casto potkam cechy nebo slovaky krom jinych.
Kazdy s kym sem mluvil vydelaval 10-14 € cisteho.
Vydelky ktere maji lidi v agenturach tady snadno najdes...
Nemcina jak kde a jak k cemu.
Ja umim spatne, sebekriticky musim rict ze hodne spatne.
Od prvni firmy sem odesel sam (1,5 roku)- nemcina problem nebyla ale vysel me uz moc tisic.
U druhe sem byl 1,5 mesice a odesel sem sam. Tam zas pro me meli malo obklsdacske prace, ale s reci problem taky nebyl...
Ted sem u treti... Konecne sem trefil hrebicek na hlavicku, vse tam funguje jak hodinky, nic neni problem a sem max.spokojeny.
Tyhle mensi firmy s 4-12 lidmi kde maka i sef se o nabidky na mailu nezajimaji, pokud si sami nedali inzerat.
Fura inzeratu je na strankach Eures kde lze filtrovat primo zamestnani a ty na mail cekaji.
Z meho  pohledu ale... osobne je osobne.
Osobne si muzu dovolit stejne staremu sefovi nabidnout - Tak me zkus na 14dni a pak se dohodnem...  Mrknutí
Coz sem v prvnim pripade udelal.
Mam stejnou zkudenost uz z Britanie...
Mensi mesta jsou lepsi. Lidi osobnejsi a otevrenejsi, bydleni levnejsi a hezci.
Ale proti gustu...
Sem hotovej kdyz mam zakazku v Mnichove (jen výjimečne) a hledam kazde rano 20-40min.misto na zaparkovani a najezdim u toho 5km a pak taham vsechen vercajk 300m...
A ve finale mam po obede 25 pokutu na aute  Smích
Stejne v soku sem kdyz tady ctu o najmech okolo 1000 a vejs...
A vyplatach 8 hrubeho apodobne...
No to snad ani nema smysl byt v Německu. ..  Smutek

Moje rada. Vyber si lokalitu a mestecko. Najdi penzion na tyden - 14dnu. Obehni vsechno kolem, nezapomen najit v okoli českou hospodu a i tam se ukaz a seznam a preptej na praci i bydleni. A pokud se nebojíš prace a neco ukazes nebude to problem...
A uvidis sam ze konkurovat Nemcum neni těžké...  Mrknutí
V mistnich novinach pak snadno najdes i bydleni  Úsměv

Hodne štěstí. ..
Zaznamenáno
middo



Karma: -1
Příspěvků: 12


« Odpověď #2 : Prosinec 13, 2013, 07:37:24 am »

Ahoj, děkuji Ti za odpověď. Určitě dám na Tvou radu, protože mě samotného spíše láká menší město, než velká aglomerace. Oblast Bavorska je doporučována mnohými, takže opravdu asi na tom něco bude.

Ještě jednou Ti děkuji za odpověď a ať se daří  Mrknutí

M.
Zaznamenáno
pipiinka



Karma: -1
Příspěvků: 6


« Odpověď #3 : Prosinec 13, 2013, 08:38:05 am »

Ahoj
Odkud seš?
Zaznamenáno
middo



Karma: -1
Příspěvků: 12


« Odpověď #4 : Prosinec 13, 2013, 02:31:46 pm »

Jsem momentálně z Liberce a snad příští rok odněkud třeba z Německa  Škleb
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #5 : Prosinec 13, 2013, 05:54:29 pm »

Dam ti radu. V Plzni a v Karlovych Varech se jednou za cas konaji burzy prace a jsou ta primo i zastupci nemeckych firem. S tim tvym hledanim pres internet si myslim, ze to neklapne pokud nebudes mit opravdu velke stesti. Pres net te nikdo nezamestna a bydleni ti uz tuplem nikdo neda. Meli by ti tady napsat tu realitu a ne nic jineho. Zrovna jsem byl na vyberovem rizeni a bylo to pomerne tvrde a bez toho abych se tam fyzicky neukazal by me nikdo nezamestnal.
Zaznamenáno
middo



Karma: -1
Příspěvků: 12


« Odpověď #6 : Prosinec 14, 2013, 07:15:23 pm »

Ahoj...díky za Tvou odpověď. Každá rada je pro mě dobrá, i když nemusí být zcela příjemná. Je mi zcela jasné, že by to byla obrovská náhoda, kdyby se mi podařilo najít práci v zahraničí, pokud tam nemám dobré známé. Hlavně se rozkoukám, informuji, zajímám.

Ještě jednou Ti děkuji a měj se


M.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #7 : Prosinec 14, 2013, 08:33:41 pm »

Jsou tady lidi co jsou v nemecku roky a ja mam urcite min zkusenosti. ale za tu dobu co se mezi nemci pohybuju jsem si vytvoril obrazek jak to chodi a odejit z ceska a nemit nic jisteho je podle me sebevrazda. Samozrejme pokud nemas na konte 20 000eur a muzes si dovolit chodit na kurzy a treba v nemecku rok zit a byt v klidu. To je potom jina. Rozkoukas se, naucis se jazyk a hledas praci. Ale tohle zni jako pohadka a muze si to dovolit jen jeden z tisice. S jazykem to je ruzne, nekdo to chyta rychleji a nekomu to trva roky nez se slusne domluvi. Ja jsem ten horsi pripad.  Škleb Musis se koukat po internetu a posilat zivotopis, ale pocitej, ze te nekde budou zvat a bude potreba nemcina. Ja sam jsem prikladem, ze se i bez nemciny probijes, ale musis byt ve spravny cas na spravnem miste.... Ja zacal jako autobusak v bavorsku a mych prvnich par dni bylo kritickych. Lidi porad neco chteli a ja ani obraz ani zvuk. Po vecerech jsem se ucil a nasel si vecerni skolu v Passau a po praci jezdil 90km na kurz a ucil se a pomalu to slo. Zaklad uspechu je nesrat se s tim a jit si za svym a nekdy je treba se i plazit.
Zaznamenáno
Petr23



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #8 : Duben 07, 2014, 03:52:56 pm »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak jsi dopadl. Já jsem nyní v úplně stejné situaci-taky hledám práci, ale hlavně ubytování. Můžeš mi napsat nějaké Tvoje zkušenosti, popř. nějakou radu kam se obrátit při hledání na bukovansk(at)seznam.cz? Díky a měj se fajn.petr
Zaznamenáno
JanSrp



Karma: -1
Příspěvků: 2


WWW
« Odpověď #9 : Duben 12, 2014, 02:36:58 pm »

I já jsem ve stejné situaci. Bydlení sháním aktivně dva měsíce, práci cca rok. Je to stále tak, že aby mi dali Mietvertrag, tak chtějí vidět Arbeitsvertrag a naopak. Kolik mám peněz na kontě je nezajímá. Zkrátka češi tam mají asi dobrou pověst. Jedinná možnost je vytrvalost a úspěšné přihlášení na universitu. A samozřejmě mít dostatečné finanční prostředky na cestování. Vzhledem k tomu, co všechno jsem už zažil, zvažuji že o tom napíšu minimálně nějaký článek, případně si založím brzy nějaký blog. V Německu mám přátele a i ti se nestačí kolikrát divit s čím na mě Realitka nebo pronajímatel přijdou....
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #10 : Duben 12, 2014, 05:18:30 pm »

I já jsem ve stejné situaci. Bydlení sháním aktivně dva měsíce, práci cca rok. Je to stále tak, že aby mi dali Mietvertrag, tak chtějí vidět Arbeitsvertrag a naopak. Kolik mám peněz na kontě je nezajímá. Zkrátka češi tam mají asi dobrou pověst. Jedinná možnost je vytrvalost a úspěšné přihlášení na universitu. A samozřejmě mít dostatečné finanční prostředky na cestování. Vzhledem k tomu, co všechno jsem už zažil, zvažuji že o tom napíšu minimálně nějaký článek, případně si založím brzy nějaký blog. V Německu mám přátele a i ti se nestačí kolikrát divit s čím na mě Realitka nebo pronajímatel přijdou....
podle mých zkušeností to ani není tím, že jsi Čech, ale protože v Německu, většinou ve větších městech a okolo nich je prostě bytů nedostatek (tedy bytů za rozumnou cenu) a proto si majitelé velmi vybírají s kým podepíšou nájemní smlouvu. V Čechách je to tak, že ten kdo dřív přijde a má na kauci, ten má nájemní smlouvu. Tady je zájemců několikanásobně víc.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |