Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: povinnost zamestnavatela prihlasit zamestnanca do Krankenkasse  (Přečteno 59304 krát)
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« : Srpen 19, 2011, 12:23:59 pm »

Vedel by mi niekto povedat, do akej lehoty (akeho casu) odo dna ZACATIA pracovneho pomeru musi zamestnavatel (podla zakona) prihlasit zamestnanca do zdravotnej poistovne? (Krankenkasse)
Pripadne aspon odkaz na nejake stranku, kde by sa to dalo najst.
Dodam, ze samozrejme nejde o 400 eur JOb, ale o ciastocny uvazok, asi 20 hod tyzdenne.
Diky moc za vsetky odpovede!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Srpen 20, 2011, 12:01:30 pm »

Rekl bych, ze zamestnavatel te prihlasi u mistni "spadove" kasy (tedy nejspis AOK) ve chvili, kdy prenasi prvni data o tvych prijmech a odvodech. nejspis te ani vyslovne neprihlasuji, ale proste jim poslou tva data, oni zjisti, ze te neznaji a zavedou te jako klienta.

Nevim, jaky mas duvod pro dotaz, dokdy zamestnavatel toto MUSI udelat, jsem ale presvedcen, ze prihlasit se nekde sama je ve tvem zajmu - protoze zdravotni pojisteni je tve a ne zamestnavatele a mela by ses starat, kde jsi pojistena a jak Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« Odpověď #2 : Srpen 21, 2011, 04:56:46 am »

To sa ako mozem len sama poistit? Ze niekde pridem, ukazem pracovnu zmluvu a oni ma poistia?
p.s. mam iste pochybnosti o mojom novom zamestnavatelovi
Zaznamenáno
yoyo



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Srpen 26, 2011, 08:43:59 am »

Zkus urgovat personalni oddeleni vasi firmy. U me to trvalo taky hodne dlouho, nez me prihlasili. U prvniho zamestnavatele alespon mesic, u druheho mozna i dyl. V prvnim pripade to trvalo zase nejakou dobu, nez mi poslali karticku pojistence, ale docasne mi potvrdili dopisem, ze jsem pojistena, abych mohla k doktorovi.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Srpen 26, 2011, 10:38:36 am »

To sa ako mozem len sama poistit? Ze niekde pridem, ukazem pracovnu zmluvu a oni ma poistia?
p.s. mam iste pochybnosti o mojom novom zamestnavatelovi
Na zdravotni pojisteni nepotrebujes pracovni smlouvu. Proste pujdes na pojistovnu a prihlasis se. Prihlasovat te k nejakym pojistenim neni primarne povinnost zamestnavatele, pokud to nekteri delaji, tak jen pro pohodli zamestnancu.

Tak mne ale napada, jak jsi zdravotne pojistena ted...na SK? Pozor na slovenske zakony - napr. v CR je to tak, ze obcan CR ma POVINNOST byt zdravotne pojisten, smi byt al ejen jednou. Takze prihlaseni k nemecke pojistovne by melo jit ruku v ruce s odhlasenim u SK.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Anna 111



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #5 : Srpen 28, 2011, 11:38:38 am »

Zamestnavatel te musi prihlasit u Krankenkasse do 6 tydnu od zacatku pracovniho pomeru
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Srpen 30, 2011, 01:18:02 pm »

Zamestnavatel te musi prihlasit u Krankenkasse do 6 tydnu od zacatku pracovniho pomeru
Opravdu bych overil, jestli je to jenom "hlaseni" - tedy "pan XY u mne pracuje a vydelava 2300 hrubeho" (tve pojistovne, nebo mistni AOK), nebo kompletni zarizeni pojisteni. Podle mych vedomosti a infa od meho zamestnavatele je to to prvni, tedy jen hlaseni o pomeru, ale zadne PRIhlaseni.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #7 : Srpen 30, 2011, 08:30:52 pm »

Zamestnavatel v Nemecku nema povinnost prihlasit zamestnance ke zdravotnimu pojisteni.
Zaznamenáno
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« Odpověď #8 : Září 06, 2011, 08:04:10 am »

Ja som vychadzala za nasich zakonov a tam myslim ma zamestnanec povinnost prihlasit zamestnanca do zdravotnej poistovne. Teda, platit tam za neho odvody.
Diky za upozornenie, u mna z odhlasenia od slovenskej zdravotnej poistovne nebol problem, naozaj ma zaujimalo len, ci na to existuje nejaka zakonna lehota, nakoniec som niekde na internete nasla 14 dni.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Září 06, 2011, 08:51:49 am »

Ja som vychadzala za nasich zakonov a tam myslim ma zamestnanec povinnost prihlasit zamestnanca do zdravotnej poistovne. Teda, platit tam za neho odvody.
Myslim, ze porad pletes 2 veci.
Povinnost prihlasit zamestnance (tedy zaridit mu pojisteni) nema.
Povinnost nahlasit pojistovne, ze u nej zamestnanec pracuje ma - a povinnost platit za zamestnance odvody - samozrejme ma.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |